Hakan Gürpınar - ELEKTRİK ve AKUSTİK GİTAR, CANLI PERFORMANS ATÖLYESİ, ARMONİ, KULAK EĞİTİMİ, YURTİÇİ ve YURTDIŞI MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK

Bilkent Üniversitesi Finans Bölümü mezunu olan Hakan Gürpınar kısa bir süre finans sektöründe çalıştıktan sonra müzik tutkusu nedeniyle mesleğini bıraktı. Cem Kısmet, Gür Akad gibi değerli müzisyenlerden özel gitar dersleri aldıktan sonradaha kapsamlı bir müzik eğitimi için, Modern Müzik Akademisi (MMA) 2008 – 2009 Sertifika Eğitim Programları’na katıldı. Burada, alanında en iyilerden; Solo Gitar Teknikleri – Ritm Gitar ve Akorlar – Repertuvar – Canlı Performans – Armoni – Kulak Eğitimi – Aranje – Kompozisyon – Şarkı Yazma Teknikleri – Stüdyo Müzisyenliği – Müzikal Akrobasi ve İleri Teknikler– Stiller vb alanlarda eğitimler aldı. MMA Gitar Bölümü’nden “Modern Müzik Akademisi” ve “M.E.B. Usta Öğretici” diplomalarını alarak başarıyla mezun oldu.

Sonrasında, Modern Müzik Akademisi’nde gerek eğitmen gerekse müdür yardımcısı olarak görev aldı. Sertifika EğitimProgramları, özel dersler ve grup dersleri kapsamında; Gitar – Stiller – Armoni – Kulak Eğitimi – Dikte – Müzik Notasyon ve Sibelius – Canlı Performans ve Sahne Eğitimi gibi alanlarda her yaştan, bir çok profosyenel müzisyene ve hobiciye eğitimler verdi. Şirket çalışanlarından oluşan müzik gruplarına grup koçluğu yaptı.

Türkiye’de ilk kez yapılan ve Berklee eğitmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen, “Berklee Müzik Okulu Haftası”seminerleri ve “audition” organizasyonlarında idarî görevler aldı, sunumlar yaptı. Berklee College of Music ve Musicians Institute gibi prestijli yurtdışı müzik okullarının burs ve muafiyet sınavlarına yönelik özel hazırlık dersleri verdi ve vermeye devam ediyor. Sabancı Üniversitesi’nde de Gitar – Armoni – Kulak Eğitimleri dersleri veriyor.

Aktif olarak müzik sahnesinde yer alan Hakan Gürpınar; Elektrik ve Akustik Gitar, Canlı Performans Atölyesi, Armoni, Kulak Eğitimi, Yurtiçi ve Yurtdışı Müzik Okullarına Hazırlık alanlarda eğitimler vermektedir.

TOP