Mutlu Yılmazer - Piyano - Keman

1987 yılında Kayseri'de doğdu. Müzik eğitimi, Kayseri yerel televizyonunda yapılan 'Ses Yarışması'nda 1.lik derecesi almasıyla başladı. Lise eğitimini 2006'da Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde şan, piyano, müziksel işitme yazma, solfej ve keman eğitimleri alarak tamamladı. Lise eğitimi sürecinde birçok solo, koro ve orkestra konserlerinde yer aldı.

Ankara'da düzenlenen 8. (2003) ve 13.(2008)Türkiye Polifonik Korolar Şenliğine iki kez katılma şansı buldu. Kayseri Valiliği İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü 'Çok sesli Gençlik Korosu' bünyesinde düzenlenen konserlerde korist olarak yer aldı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin Müzik öğretmenliği bölümünü 4.lükle kazandı. Şan, piyano, işitme, solfej, keman, orkestra ve koro yönetimi derslerine, Azeri Hocalarla devam etti. Meslek hayatına 2010 yılında Dörtyol'da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir devlet okulunda başladı.

Dörtyol Belediyesi Musiki Derneğinde 'koro şefi' olarak görev aldı. Dörtyol Kaymakamlığı tarafından 'Başarı Belgesi' ile ödüllendirildi. Orff Schulwerk Eğitmeni' Onur Erol tarafından düzenlenen Orff Schulwerk seminerlerine katıldı.

Şu an İstanbul'da Osman Nuri Bakırcı Ortaokulunda müzik öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

TOP