T.C. BMA ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MÜZİK AKADEMİSİ

“Herkes için müzik”

“Müziğin evrenselliği, notaların dili"

“Müziğini iyileştiren insanlar, hayatı iyileştirecek…” Beylikdüzü Müzik Akademisi, 2010 yılında “herkes için müzik” ilkesi ile kurulan, sanatın insanı dönüştüreceğine, toplumları iyileştireceğine inanan çok katmanlı bir müzik oluşumudur.

Teorik eğitimin yaşamanın ritmi ile birleştiğinde anlam kazanacağına inanır ve pratiğin bireysel özgünlüğü yaklaşımını benimser.

Amacı, geleceğin müziğini inşa edecek genç müzisyenlerin kendi notalarını bulmalarında yol göstermektir.

“Sanatın evrensel dili, insan kendi içinde taşıdığını müziği duymaya başladığında konuşulacak.”

Eğitimde Bireysel Özgünlük Yaklaşımı:

T.C. MEB Beylikdüzü Müzik Akademisi, pratik eğitimde bireysel özgünlük yaklaşımı:

  • Akademimiz, teorik müzik ve enstrüman eğitimlerinde, dünyada kabul görmüş müzik kaynaklarını kullanmaktadır. Kullanılan kaynakların çeşitliliği, bakış açısının genişlemesi ve müziğin farklı perspektiflerde algılanması için önemli bir ilk basamaktır.
  • Kaynaklar, öğrencinin yaşı ve müziğinin aşamasına/seviyesine göre belirlenir ve süreç içinde, eğitmenlerin bireysel gözlemleri dahilinde çeşitlendirilir. Genç müzisyenin müziği algılama pratiğine bağlı olarak, BMA eğitmenlerinin kendi notları, öğrencinin eğitimine dahil edilir.
  • Solfejin, müzisyenin kendi sesini/müziğini bulmasında değiştirilmez bir unsur olduğuna inanılır; ve enstrüman eğitimleri, ritim-armoni-solfej dersleri ile bütünleşik verilir.
  • Öğrencilerimiz, kişisel müzik yolculukları için, tercihen veya eğitmenlerimizin değerlendirmeleriyle “The University of West London / London College of Music” eğitim programına dahil edilir.
  • Sağlık ve/veya diğer özel sebeplerle özel olarak uzaktan eğitim programları açılmakta, yüz yüze eğitim pratiği, online eğitimlerde bireysel olarak uygulanmaktadır.
BRANŞ

Branşlar

Detay..

EĞİTİM

Eğitmenler

Detay..

LCM

Sertifika Programı

Detay..

KURUMSAL

Kurumsal Eğitim

Detay..

ONLINE

Online Eğitim

Detay..

TOP