LCM SERTİFİKA PROGRAMI

Beylikdüzü Müzik Akademisi The University of West London’a bağlı London College of Music’in yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

London College of Music, müzik, tiyatro ve iletişim dallarında uluslararası geçerlilikte diplomalar vermektedir. Eğitim programı uluslararası kalite ve eğitim kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır ve her geçen gün kendini yenileyip geliştirmektedir.

Öğrenciler London College of Music sınavlarında aldığını diplamanın derecesine göre Müzik Lisesi (Grade - High School ) ve Üniversite (Ön Lisans - Lisans - Yüksek Lisans) mezunu sayılırlar. Müzik Lisesi (Grade - High School) diploma dereceleri 8 seviyeden oluşmaktadır. Diploma seçimlerinde öğrenciler, uzmanlaşmak istedikleri alana göre performans, öğretmenlik veya bestecilik sınavlardan birini tercih edebilirler.

Öğrenciyi hazırlayan öğretmen öğrencinin sınava gireceği seviyeyi belirler.

LCM

LONDON COLLEGE OF MUSIC PROGRAMI SINAV SEVİYELERİ

GRADE

Başlangıç seviyesi Pre Paratory, Step 1 ve Step 2 isminde iki giriş seviyesi vardır. Sınav programı 1’den 8’e kadar derecelendirilir. Tüm bu derece sınavlarının herhangi bir aşamasında 5. Teori sınavını geçmek gerekmektedir. Sınavın 8. Aşamasını geçen öğrenciler, tüm dünyada geçerli “müzik lisesi” mezunu sayılır.

DİPLOMA

LCM-Associate /Ön Lisans
LCMM-Licentiate /Lisans
LLCM-Fellowship /Yüksek Lisans
Kurumumuzda;

• PİYANO
• KEMAN
• GİTAR (Klasik, Akustik, Elektro, Bas)
• ŞAN
• PERKÜSYON
• BATERİ

branşlarında London College of Music sınavlarına yönelik hazırlık eğitimi verilmektedir.

MEB SERTİFİKA PROGRAMLARI

Piyano, keman, gitar ve bateri sertifika programları 8 seviyeden oluşmaktadır. Kurumumuz yapılacak seviye tespit sınavı ile seviye sınıfları oluşturur.

Kursiyerler program sonunda yapılacak sınavda başarılı oldukları takdirde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Kurs Bitirme Belgesi” alır ve tüm resmi kurumlarda “Usta Öğretici” statüsünde eğitmenlik yapmaya hak kazanır.

Bu belge başka bir deyişle mesleki yeterlilik belgesidir.

 

TOP