ÇELLO (VİYOLONSEL)

Çello eğitim programımıza 5-6 yaşından itibaren her yaş ve seviyede öğrenciler katılabilmektedir. Üst yaş sınırımız yoktur.

Çello derslerimiz bire bir özel ders olarak yapılmaktadır. Haftada 1 saat önerilir. Ders saati isteğe bağlı olarak arttırılabilir. Ders gün ve saati öğrencinin uygun olduğu zaman dilimleri dikkate alınarak belirlenir.

Öğrencilerimiz çello dersine yardımcı olarak 1 saat de solfej dersi alırlar. (Solfej: Notaları ritmik değerleriyle ve okunan notanın sesiyle seslendirmek.)

Öğrencilerimiz, seviyeleri ilerledikten sonra haftada 1 gün 1 saat birlikte çalma dersine katılırlar. Bu dersin amacı öğrencimize sosyal ortam içinde müzik yapma alışkanlığının kazandırılması ve öğrencilerimize bir arada ürünler çıkarma heyecanını yaşatmaktır.

Çello eğitimimizde dünyaca kabul görmüş metotlar doğrultusunda öğrencimiz çalıştırılır ve klasik eserler etüt edilir. İsteğe bağlı olarak popüler eserlere de ders sırasında yer verilir.

Beylikdüzü Müzik Akademisi olarak öncelikli amacımız müziğin insan ruhuna ve zekasına katkıda bulunmasını sağlayıp, hayatı daha kaliteli hale getirmektir.

TOP